Termopile 2017, Złoty Świt: Zwalczamy zdrajców i tchórzy!

Nasi greccy przyjaciele nie zapominają o obrońcach Europy przed naporem Azji. Tradycyjnie już blisko 2000 narodowych rewolucjonistów z greckiego Złotego Świtu oddało hołd obrońcom Termopil pod słynnym pomnikiem króla Leonidasa. Znowu zapłonęły pochodnie w kształcie symbolu lambdy widocznego na spartańskich tarczach, a nacjonaliści odnowili przysięgę walki w imię Narodu i Rasy.

Rzecznik Złotego Świtu, Ilias Kasidiaris, porównał walkę i ducha ówczesnych Spartan z obecnymi zagrożeniami dla Greków. Nacjonaliści muszą stać w pierwszym szeregu bez oglądania się na konsekwencje. Lider partii, Nikolaos Michaloliakos, podkreślił, iż składamy hołd Bohaterom, a jednocześnie zwalczamy dzisiejszych zdrajców i tchórzy.

Wydarzenie zakończyło się odśpiewaniem Hymnu Narodowego oraz Hymnu Ruchu.

Ω ξεῖν’, ἀγγέλλειν Λακεδαιμονίοις ὅτι τῇδε κείμεθα, τοῖς κείνων ῥήμασι πειθόμενοι.

Przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym jej syny, prawom jej do ostatniej posłuszni godziny.

te1

te2

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*