PiS jak PO: Dobre koryto w TVP i fuchy dla swoich

Program Koryto Plus nabiera tempa. Reżimowa TVP tonie – pożyczyła z budżetu państwa 800 mln zł, w 2016 roku miała 180 mln straty – ale nie skąpi pieniędzy swoim „gwiazdom”, znakomicie odczytującym z promptera przygotowane laurki dla namiestników III RP.

Miesięczne wynagrodzenie prowadzących główne wydanie „Wiadomości” Danuty Holeckiej i Michała Adamczyka w TVP wynosi ok. 40 tys. zł (plus VAT), a Krzysztofa Ziemca – 33,5 tys. zł. Z kolei wynagrodzenie Michała Rachonia i Adriana Klarenbacha wynosi 4 tys. zł miesięcznie. Ale do tego dochodzą im także wielokrotnie wyższe honoraria za prowadzenie programów. Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna” Klarenbach w czerwcu wziął za prowadzenie programów 31,5 tys. zł, a w lipcu 30 tys. zł. Rachoń natomiast miał zgarnąć w kwietniu 25,5 tys. zł, w maju – 25 tys. zł, a w czerwcu – 22,5 tys. zł netto. Przypomnijmy, że obaj dziennikarze są na zmianę prowadzącymi „Minęła 20” w TVP Info. Rachoń jest gospodarzem w TVP Info cotygodniowego programu „Woronicza 17”, a Klarenbach – „Forum” i „Minęła 8”. Podobna polityka płacowa obwiązywała z rządów PO-PSL.

Niestety wciąż są frajerzy płacący abonamemt, a rządzące gównojady chcą uczynić ten parapodatek obowiązkowym dla każdego.

Jak politycy PiS-uaru marnotrawią jeszcze publiczne pieniądze? Jedną z firm pracujących przy kampanii „Sprawiedliwe sądy” zorganizowanej przez Polską Fundację Narodową jest agencja Solvere, Piotra Matczuka i Annę Plakwicz, do niedawna pracowników kancelarii premier Beaty Szydło. Kampanię – kosztującą ok. 20 mln złotych – zorganizowała i finansowała Polska Fundacja Narodowa, powołana w połowie 2016 roku do promowania pozytywnego wizerunku Polski. Budżet PFN wynosi ok. 100 mln zł rocznie, składa się na niego 17 czołowych firm państwowych. Pieniądze na promocję Polski za granicą wydano na polityczną propagandę w kraju…….

Na podstawie: fakt.pl/wp.pl

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz

  1. A jak nacjonaliści będą rządzić to dziennikarze dobrej zmiany będą robić za szczaw i mirabelki?

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*