Hiszpańscy NR: Europa, Naród, Rewolucja!

Po okresie marazmu wywołanym przez rozbicie Ruchu Społeczno-Republikańskiego – grupa kretynów postanowiła „zreformować” organizację – powoli hiszpański ruch narodowo-rewolucyjny staje na nogi. Pojawiają się regularnie nowe wydawnictwa, organizowane są konferencje i wykłady, na ulice miast wracają aktywiści z materiałami propagandowymi. Trzon ruchu NR tworzą dziś dwa środowiska: skupione wokół Juana Antonio Lloparta (Asociación Cultural Gladius Hispaniensis, Movimiento Pueblo) oraz przede wszystkim Stowarzyszenie Kulturalne „In Memoriam Juan Ignacio”. To ostatnie jest organizatorem Marszu Pochodni – jednej z największych manifestacji nacjonalistycznych w ojczyźnie Cervantesa – i cyklicznej inicjatywy pod nazwą „Primavera Española”, która gromadzi narodowych rewolucjonistów z wielu krajów Europy. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Sami przeciw wszystkim”.

Nasi przyjaciele prowadzoną także znakomity i regularnie aktualizowany dziennik „El Cadenazo”, stylem i ideologią zbliżony do naszego portalu.

Europa, Naród, Rewolucja!

pa1

pa2

El Cadenazo

Asociación Cultural In Memoriam Juan Ignacio

***

Film z ubiegłego roku

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*