Berlin: 1100 nacjonalistów upamiętniło Rudolfa Hessa

To była jedna z większych manifestacji niemieckich nacjonalistów w ostatnich latach. W sumie na ulicach Berlina pojawiło się blisko 1100 osób, aby pod hasłem „Mord nie przedawnia się nigdy! Odtajnijcie akta – sprawiedliwość, nie zemsta!” upamiętnić 30 rocznicę śmierci Rudolfa Hessa, będącego dla nich symbolem wierności idei. W wydarzeniu wzięły udział również delegacje z Węgier, Szwecji, Francji, Holandii, Finlandii, Austrii i Szwajcarii. Wszystko przebiegało w absolutym spokoju i zdyscyplinowaniu – organizatorzy apelowali o odpowiedni strój (białą koszulę/T-shirt), czemu podporządkowała się większość uczestników.

W tym samym czasie w brandenburskim Falkensee manifestowało pod podobnymi hasłami 300 nacjonalistów.

Rudolf Hess, partyjny zastępca Adolfa Hiltera w NSDAP, udał się z „misją pokoju” w 1941 roku samolotem do Wielkiej Brytanii, gdzie był internowany do końca wojny. Międzynarodowy Trybunał w Norymberdze skazał go na dożywotnie więzienie. Karę odbywał w więzieniu Spandau. 17 sierpnia 1987 roku znaleziono 93-letniego więźnia powieszonego w celi na kablu elektrycznym. Oficjalna wersja to „samobójstwo”.

hd1

1300 niemieckich nacjonalistów upamiętniło Rudolfa Hessa from Trzecia Pozycja on Vimeo.

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz

  1. Jak mógł się powiesić człowiek który nie był w stanie unieść dłoni ponad wysokość łokci?

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*