„Narodowcy” od Kukiza – „proamerykańskie ścierwojady”?

„Narodowcy” od Kukiza, których popierają osoby o poziomie intelektualnym i moralnym spotykanym w Afryce Subsaharyjskiej, po raz kolejny potwierdzają swoją rolę koncesjonowanej opozycji. Poseł Sylwester Chruszcz, dawny (?) przyjaciel Romana Giertycha, twórcy „MW”, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat suwerenności Polski:

Ja – podobnie jak szeroko rozumiany ruch narodowy w Polsce – zawsze opowiadałem się za silnym uczestnictwem w NATO. Wyprowadzenie Polski z tej organizacji byłoby samobójstwem. Za to konsekwentnie od początku byliśmy przeciw budowie tzw. Armii Europejskiej, która musiałaby w naturalny sposób wypchnąć armię amerykańską z Europy.

Bo gdy myślę o przyszłości naszego kraju, o bezpieczeństwie mojej córki, to jestem przekonany, że nasze miejsce jest w silnym NATO, w sojuszu z Amerykanami, z wojskami USA stacjonującymi na naszych terenach. A skoro tak, to oni muszę mieć gdzie stacjonować. Ta moja ewolucja poglądów wiążę się też z dwukrotnym pobytem w Stanach. Po tych wyjazdach, jak każdy Polak, stałem się mocno proamerykański.

Sylwester Chruszcz, jak przystało na zwolennika Wielkiej Polski, jest obecnie zaangażowany w projektowanie amerykańskich baz wojskowych mających znajdować się w Polsce. Jego klubowemu koledze – tropicielowi „pogańskich nazw pociągów” – źle kojarzy się słowo nacjonalizm. Czy znowu nie mieliśmy racji w ocenie pewnych środowisk? Prezes NOP w tekście „Hamburger PL” pisał o „proamerykańskich ścierwojadach”. Prorocy są wśród nas.

Na podstawie: onet.pl/nacjonalista.pl

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz

  1. Wy nacjonaliści, moglibyście bardziej się promować w internecie, bo w taki sposób nacjonalizm w Polsce nigdy nie wygra, a będą wygrywać Giertychowe miernoty vide Chruszcz, Winnicki oraz PiSuarowe ścierwo

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*