Węgierscy nacjonaliści: Zniszczymy liberalizm, obronimy Białą Europę!

Siła i Determinacja (Erő és Elszántság) – nowy ruch węgierskich nacjonalistów powstał jako sojusz dwóch organizacji: Identitesz i Betyarsereg. Stawia sobie za cel walkę z liberalizmem i „etniczną samoobronę”. Zdaniem założycieli ani Fidesz, ani skrajnie prawicowy Jobbik, który od dłuższego czasu coraz bardziej łagodzi wizerunek, by przyciągnąć wyborców z centrum, nie reprezentują w wiarogodny sposób ich systemu wartości. Działacze ugrupowania są zdania, że na Węgrzech jest za dużo Cyganów i do kraju dostaje się za dużo uchodźców.

Szef Zsolt Tyirityan powiedział w jednym z wywiadów, że wierzy w hierarchię ras i jeśli w oczach liberałów jest to uznawane za nazizm, to jest nazistą. Na wiecu założycielskim, który zgromadził ponad 300 nacjonalistów oświadczył, że rasom Trzeciego Świata, które usiłują zająć Węgry, należy stawić czoło i odesłać je na śmietnik historii. „Jestem dumny z bycia białym Europejczykiem i zastrzegam sobie prawo do obrony mojej tożsamości. Wypowiadamy wojnę liberalizmowi. To nasz główny wróg i zrobimy wszystko, aby zniszczyć go w przestrzeni publicznej”, dodał. Lider Identiteszu Balazs Laszlo zapowiedział, że nowy ruch zrywa z polityczną poprawnością i za szczególnie istotną uważa etniczną samoobronę, która wagą przewyższa takie problemy jak korupcja, stan służby zdrowia czy oświaty.

Liderzy ruchu zamierzają wziąć udział w wyborach parlamentarnych na wiosnę 2018 roku.

Trzymamy kciuki za węgierskich kolegów! Kitartas!

Na podstawie: dziennik.pl/nacjonalista.pl

EE

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*