Duce wiecznie żywy – „faszystowska” plaża koło Wenecji

Chioggia koło Wenecji, prywatny klub z płatną plażą. Jej zarządca wygłasza przez głośniki co pół godziny przemówienia, nawiązujące stylem do mów Duce. Atakuje w nich demokrację, migrantów, krytykuje papieża Franciszka, domagając się odesłania go do Argentyny. 64-letni Gianni Scarpa, zwolennik włoskiego faszyzmu, stał się bohaterem reportażu dziennika „La Repubblica”. Przy wejściu na plażę znajduje się napis: „Strefa antydemokratyczna”. W środku, koło kabin i pryszniców, ustawiono tablice z portretami Benito Mussoliniego i fragmentami jego przemówień. Na drzwiach niektórych kabin widnieją napisy: „Komora gazowa, zakaz wstępu”. Są hasła: „Prawo sprawiedliwości rodzi się z lufy strzelby”. Od klientów, którzy słuchają jego przemówień, zarządca wymaga – co również napisał na tablicy ogłoszeń – bezwzględnego posłuszeństwa, dyscypliny i czystości. W tym miejscu nie ma miejsca na narkotyki – Gianni popiera likwidację uzależnionych i handlarzy.

W wydanym oświadczeniu Krajowe Stowarzyszenie Włoskich Partyzantów (Anpi) podkreśliło, że stanowczo potępia „prowokacyjne i niebezpieczne zachowanie” najemcy plaży i zażądało natychmiastowego odebrania mu koncesji oraz wymierzenia kary za apologię faszyzmu, która jest prawnie zabroniona. Oburzenie wyraziły też środowiska żydowskie.

Nie da się zabić pamięci o Duce i nieśmiertelnej Idei, która odrodziła Włochy.

Na podstawie: telegraph.co.uk/nacjonalista.pl

Faszyzm

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*