Thierry Maulnier o nacjonalistycznej rewolucji

Znany francuski pisarz Thierry Maulnier w głośnej pracy „Poza nacjonalizmem” (1938) zaprezentował tezy, które do dziś są aktualne i odzwierciedlają charakter naszej ideologii:

Nie ma i nie będzie już nacjonalizmu, przywiązanego i połączonego z wolą zachowania struktury społecznej i politycznej narodu, będącej procesem dezorganizacji politycznej i społecznej narodu. Wola nacjonalistyczna i rewolucyjna łączą się w historycznym akcie tworzenia, poprzez który wspólnota odzyskuje swoje przeznaczenie i triumfuje przez syntezę rozdzierających ją dotąd antagonizmów. Naród może zostać odnowiony i odbudowany tylko w wyzwoleńczej metamorfozie. Jest odtąd rzeczą niemożliwą współistnienie nacjonalizmu i państwa demokratycznego. Jest niemożliwe współistnienie nacjonalizmu i społeczeństwa kapitalistycznego. Nie ma dziś nacjonalizmu, czyli żywej świadomości ciągłości narodu, która zarazem nie byłaby rewolucyjna.

Żadnych kompromisów, żadnej współpracy z systemową prawicą, nacjonalistyczna rewolucja!

Na podstawie: nacjonalista.pl/”Apel do młodych Europejczyków”

Tradycja

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*