Czarne Brygady – Polityczni Żołnierze faszyzmu republikańskiego

Zdrada marszałka Badoglio oraz kręgów skupionych wokół dworu królewskiego nie oznaczała końca nieśmiertelnej Idei. Już 18 września 1943 roku, w czasie pobytu w Monachium, w audycji radiowej skierowanej do rodaków Benito Mussolini zapowiadał wielki powrót faszyzmu oraz utworzenie państwa bez króla, zdrajców i plutokratów. Duce apelował: „Czarne Koszule, mężczyźni i kobiety! Obywatele Włoch! Po długim milczeniu znowu słyszycie mój głos i jestem pewien, że poznajecie mnie. To król przez swoje działanie przyczynił się do powstania chaosu w kraju, wstydu i nieszczęścia. Musimy unicestwić pasożytnicza plutokrację i sprawić, by to praca stała się przedmiotem gospodarki, solidną bazą państwa”. 23 września 1943 roku utworzono formalnie Włoską Republikę Społeczną.

Czarne Brygady zostały utworzone z inicjatywy Alessandro Pavoliniego 30 czerwca 1944 roku i skupiały członków Republikańskiej Partii Faszystowskiej. Byli to prawdziwi Polityczni Żołnierze, bezwzględnie zwalczający zdrajców, komunistyczną agenturę i najeźdźców. Pogarda dla śmierci i burżuazyjnego ducha charakteryzowała tych w większości młodych ludzi, którzy zapewnili sobie uznanie w oczach swoich powojennych następców. Giuseppe Solaro, wybitny ideolog i lider Republikańskiej Partii Faszystowskiej w Turynie powiedział: „To my jesteśmy prawdziwymi buntownikami”. Miał rację. Faszyzm, narodowy radykalizm i inne pokrewne ruchy pozostają jedyną autentyczną rewoltą przeciw współczesnemu światu.

Na podstawie: nacjonalista.pl/wp.pl

BN

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*