Lider Złotego Świtu: Odrzucamy marksizm i kapitalizm!

Narodowo-rewolucyjny Złoty Świt, podobnie jak inne ruchy Trzeciej Pozycji, zdecydowanie odrzuca w sferze ideologicznej marksizm i liberalizm, zaś w sferze gospodarczej socjalizm i kapitalizm. Sekretarz generalny ruchu, Nikolaos Michaloliakos, w rozmowie z włoską telewizją RAI, w ten sposób scharakteryzował jego oblicze:

Złoty Świt jest ruchem nacjonalistycznym, ludowym, odrzucającym marksizm i kapitalizm. Szczególnie w obecnych czasach, gdy narody i państwa są atakowane przez międzynarodowy kapitał, występujemy przeciwko wszystkim tym, którzy chcą sprzedać nasze ojczyzny.

Nie mamy problemu z Żydami jako takimi. Mamy problem z tymi, którzy kontrolują światowe bogactwo, a pośród nich znajduje się z pewnością wielu Żydów. Oni chcą sprzedać naszą ojczyznę i przynoszą globalizację, która oznacza śmierć naszego narodu.

Nikolaos Michaloliakos wytłumaczył także znaczenie symbolu partii – meandru, a także odniósł się do nieśmiertelnych zarzutów „neonazizmu” oraz bieżących problemów Europy – masowej imigracji, islamizmu, gospodarczej sytuacji Grecji i innych krajów południa Europy.

W 149. i 150. i 154. numerze pisma „Szczerbiec” polecamy artykuły poświęcone Złotemu Świtowi, a także przesłanie przewodniczącego Ruchu do polskich kolegów.

Na podstawie: nacjonalista.pl

NM

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*