Littoria – duch faszyzmu w Argentynie

Faszyzm przekracza granice państw i kontynentów. Doświadczenia włoskiego ruchu CasaPound zainspirowały naszych argentyńskich kolegów ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Littoria”. Zorganizowali oni w Buenos Aires konferencję i koncert pod hasłem „Dwa narody, jedna Idea”, w której udział wzięli m.in. Gianluca Iannone – lider CPI – oraz odpowiedzialny za kontakty zagraniczne w organizacji Sébastien Magnificat (wywiad z nim w 152. numerze magazynu „Szczerbiec”). Na scenie wystąpiły zespoły Zetazeroalfa, SPQR, Bronson, Fides i Gladius.

Wydarzenie było okazją do zacieśnienia kontaktów między narodowymi rewolucjonistami nie tylko z Argentyny i Włoch, ale również z Chile, Brazylii, Kolumbii i Wenezueli.

Stowarzyszenie „Littoria” podkreśla swoje przywiązanie do idei faszyzmu. Broni suwerenności i niepodległości Argentyny, występuje przeciwko obcym bazom wojskowym oraz okupacji Malwinów przez Wielką Brytanię. Działacze angażują się w pomoc ubogim rodakom (zbiórki żywności i odzieży) oraz ofiarom klęsk żywiołowych, organizują manifestacje i konferencje, słowem są jednymi z Nas.

l1

l2

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*