„Serce Polski” – film dokumentalny o Kresach

Serce Polski to film dokumentalny o Polskich Kresach, zrealizowany przez grupę pasjonatów, pod przewodnictwem Witolda Iwanowskiego – człowieka „encyklopedię” jeżeli chodzi o wiedzę na temat polskości Grodzieńszczyzny.

Zapewne nie każdy jest świadomy tego, że na Grodzieńszczyźnie w trakcie II wojny światowej krzyżowały się działania trzech okręgów Armii Krajowej – Białostockiego, Wileńskiego oraz Nowogrodzkiego. Film przedstawia przeszło 20 miejsc pamięci związanych z działalnością polskich żołnierzy walczących w Sercu Polski. Zobaczyć można w nim między innymi Jewłasze – miejsce, gdzie zginął mjr Jan Piwnik, pseudonim „Ponury”. To jednak nie wszystko. Wielbiciele Adama Mickiewicza w filmie Serce Polski, będą mogli zobaczyć na własne oczy miejsca związane z jednym z najwybitniejszych wieszczy narodowych.

Poniżej fragmenty, zaś cały film do nabycia na płytach DVD.

WielkaPolska

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*