Profesor alarmuje: Nacjonalistów będzie jeszcze więcej

Bardzo lubimy proroctwa zawodowych „antyfaszystów”, którzy przeczuwają, że narody Europy powoli się budzą i po okresie Kali Yugi musi nadejść odrodzenie. Profesor Ireneusz Krzemiński, jeden z ulubieńców TVN-u i Gazety Wyborczej, w niedawnym wywiadzie dla portalu KODziarzy podzielił się swoimi spostrzeżeniami:

Wyraźnie daje się zauważyć, że stopień identyfikacji narodowej młodzieży jest bardzo wysoki. Na skali od zera do pięciu – to są prawie 4 punkty. Trzeba jednak zauważyć, że zawsze wśród polskiej młodzieży stopień identyfikacji narodowej był wysoki.

To w kręgach kościelnych odrodziła się tradycja endecka, polskiego nacjonalizmu. To są błędy w podstawie programowej, która teraz będzie jeszcze bardziej wyposażała młodzież wyłącznie w wiedzę oderwaną od rzeczywistości i w sensie historycznym, i w sensie wiedzy przyrodniczej. Obawiam się, że nacjonalistów będzie jeszcze więcej. Bo przecież nie będzie tam krytyki Dmowskiego, czy nacjonalizmu jako takiego.

Aj waj, będzie coraz „brunatniej”. Kilka lat temu ten sam „antyfaszysta” pouczał:

Skrajne ugrupowania prawicowe, z którymi mamy dziś do czynienia, to są klasyczne ugrupowania, jeśli nie wprost faszystowskie, to, powiedzmy, faszyzujące. Nawiązujące z nazw i zachowań do faszystowskiej tradycji z lat 30. Skoro nie uczy się o współodpowiedzialności idei rasistowskich i nacjonalistycznych za Holocaust, nie uczy się o odpowiedzialności idei nacjonalistycznych za pogromy, nie uczy się tych wszystkich faktów, które historycznie powinny tradycję narodowo-endecką raz na zawsze zdelegitymizować, to takie mamy efekty.

Holocaustyczna pałka wiecznie w modzie, ale na nas nie działa. Jesteśmy dumni z naszych poprzedników ideowych i nie wiemy, co jest złego we włoskim faszyzmie.

Na podstawie: koduj24.pl/krytykapolityczna.pl

Pod znakiem falangi idziemy!

FalangaNOP111211

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , ,

Podobne wpisy: