„Walka o Polskę trwa” – warszawski hołd dla Żołnierzy Niezłomnych

Po raz VII ulicami Warszawy przeszedł marsz w hołdzie żołnierzom walczącym o Wielką i Wolną Polskę. Organizatorem tegorocznej edycji było Stowarzyszenie Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tradycyjnie w akcji udział wzięli działacze Oddziału Warszawskiego NOP.

Kilkaset osób przemaszerowało ulicami Stolicy od Pomnika Romana Dmowskiego do więzienia na Rakowieckiej, w którym w latach komunistycznej dyktatury przetrzymywano i mordowano masowo przeciwników władzy ludowej.

Jeden przemawiających kombatantów powiedział m.in.: „Walka o wolną Polskę była ich celem. I dziś po tylu latach, od tych wydarzeń są ludzie, którzy próbują ich walkę zohydzić i przedstawiają ich jako bandytów. Walka o Polskę nadal trwa i nie możemy pozwolić, żeby potomkowie ich katów ja zawłaszczyli”.

Cześć i chwała Bohaterom! Śmierć okupantom!

info@nop.org.pl
Wstąp do NOP – wypełnij formularz rekrutacyjny (kliknij!)

wz1

wz2

OBSZERNA FOTORELACJA TUTAJ

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*