Gianluca Iannone (CasaPound): Dumni z bycia faszystami!

Przewodniczący CasaPound Italia, Gianluca Iannone, nie jest demoliberalnym politykiem i nie ukrywa swoich poglądów na potrzeby tzw. opinii publicznej. W wywiadzie dla jednego z bretońskich portali informacyjnych odniósł się nie tylko do bieżących zagadnień politycznych, ale również do zarzutu „nostalgizmu”:

Nostalgicy? Za czym? W trakcie rządów Duce nie było nas na świecie, więc nie możemy mieć nostalgii za tym okresem. Jesteśmy faszystami, gdyż jesteśmy przekonani, że on miał rację. Jako ruch powstaliśmy w 2003 roku. Bez nostalgii, pracujemy dla przyszłości. Przyznajemy się do faszyzmu z dumą. Faszyzm skierował Włochy w kierunku nowoczesności i to jest niepodważalne. Czy wojna była pomyłką? Łatwo jest dziś o tym dyskutować przy stole, a powinniśmy brać pod uwagę ówczesne uwarunkowania.

Główny wróg znajduje w nas, w momencie gdy popadamy w fatalizm. Najgorszymi lichwiarzami są lenie, ci, którzy tłumaczą się posiadaniem rodziny i namawiają do poddania się, gdyż rzekomo nic nie da się zmienić.

Jesteśmy europeistami z powołania, jednak dla nas Europa to duchowa ojczyzna, a nie biurokratyczny dinozaur.

Popieramy to co Putin robi w Syrii, jednak nie jest on dla nas mesjaszem. My i tylko my sami możemy zmienić rzeczywistość.

Dla nas problemem nie jest islam sam w sobie, ale islam we Włoszech. Nie jest częścią naszej kultury.

Więcej o historii oraz ideologii CasaPound w 152. numerze magazynu „Szczerbiec” – szczegóły wydawnictwa TUTAJ.

Na podstawie: nacjonalista.pl/Breizh-info.com

Gianluca

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*