Dr Cezary Mech: Masowy napływ Ukraińców to zabójcza strategia

Imigracja to armia rezerwowa kapitału, napisał słusznie Alain de Benoist. Plan Morawieckiego wspiera masową ukrainizację rynku pracy w Polsce i hamuje wzrost płac – mówi w rozmowie z Business Insider Polska wiceminister finansów w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza dr Cezary Mech. Niczym prawdziwy nacjonalista, ekonomista powiedział m.in.:

Moim zdaniem, w Polsce następuje masowa ukrainizacja rynku pracy. „Plan Morawieckiego” jedynie na slajdach diagnozuje konieczność wyrwania się z pułapki średniego dochodu, podczas gdy w praktyce tym procesom się nie przeciwstawia, wspierając masowy napływ pracowników z Ukrainy. Już teraz takie działania nakierowują przedsiębiorców na to, aby zastępowali droższych Polaków tańszymi pracownikami ze Wschodu. Przez to firmy nie zarządzają efektywniej swoją kadrą, nie podnoszą wynagrodzeń, nie dokonują inwestycji, a polskiemu rządowi pozostają jedynie „krokodyle łzy” nad losem wykształconych Polaków na emigracji. Pozwalamy także, aby gospodarki Zachodu drenowały polską młodzież. Tego typu polityka staje się kuriozum makroekonomicznym w ujęciu historycznym.

Polska sama stawia się w europejskim podziale pracy, jako kraj o taniej sile roboczej, a do tego dopłacamy zagranicznym koncernom, aby budowali swoje fabryki i to jeszcze za dofinansowanie z naszych podatków.

Rolą rządu jest, aby w przypadku spadku zatrudnienia, sprowadzić miliony Polaków z Europy oraz polepszyć warunki życia rodaków, a nie wspierać imigrację. Obecnie już w całej Ukrainie i Polsce działają agencje, które sprowadzają naszych wschodnich sąsiadów na masową skalę zamiast rodaków z zagranicy. To zabójcza strategia. Zresztą, kiedy Ukraińcy staną się zbyt drodzy, to skąd będziemy ściągać tańszych pracowników? Z Indii, z Zakaukazia? A co potem? Nigeria? Przecież to jest jakiś absurd ekonomiczny zmuszający młodzież do emigracji, stare pokolenie na biedaemeryturę, a kraj na wynarodowienie. Tylko Polski żal.

Czytaj całość TUTAJ.

Więcej o pułapce średniego rozwoju i narodowo-radykalnym spojrzeniu na gospodarkę na łamach magazynu „Szczerbiec”. Szczegóły TUTAJ. Nie chodzi o szowinizm i niechęć do Ukraińców, ale dobro i przyszłość Polaków.

Na podstawie: businessinsider.com.pl

CMech

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*