Hołd lenny: Wizyta Andrzeja Dudy u „przodków” w Izraelu

Najpierw wizyta w Muzeum Historii Żydów i pamiętne słowa o „naszych przodkach” oraz zapewniania o walce z „antysemityzmem”. Czas na kolejny krok. (P)rezydent III RP Andrzej Duda udał się na tereny okupowanej Palestyny, aby odwiedzić tzw. państwo Izrael. Jak przystało na zarządców Republiki Okrągłego Stołu, wizyta była utrzymana w stylistyce hołdu lennego. Na wspólnej konferencji z (p)rezydentem syjonistycznego tworu zapewniał:

Dziś Polskę i Izrael od wielu lat łączą serdeczne relacje. Polska jako państwo zawsze sprzyjała Izraelowi i chcę zapewnić, że nadal sprzyja. Więzi łączące nasze narody mają tysiącletnią historię i to jest relacja, która jest opleciona wzajemnymi związkami bardzo często rodzinnymi, ale przede wszystkim także i kulturowymi. To jest wielka wartość, która bezsprzecznie łączy nasze narody.

Andrzej Duda odznaczył byłego ambasadora Izraela w Polsce Szewacha Weissa Orderem Orła Białego. – Jest pan synem narodu żydowskiego i polskiej ziemi – podkreślał (p)rezydent podczas uroczystości. – Jest pan wielkim patriotą państwa izraelskiego, ale jednocześnie nigdy nie zapomniał pan o ziemi, która była pana matką – dodał. Szewach Weiss w przeszłości wielokrotnie uznawał zasadność żydowskich roszczeń wobec Polski i Polaków. Jaki (p)rezydent, takie ordery.

Nie zabrakło także holocaustycznej pedagogiki i wspomnień o „6 milionach”. Andrzej Duda złożył kwiaty na grobach izraelskich premierów i ojców-założycieli Izraela.

Na podstawie: polskieradio.pl/onet.pl

ADIzrael

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*