Faktury, czyli alimenciarz i frajerzy z KOD-u

Demoliberalizm to ustrój na potęgę produkujący kłamców, pasożytów i systemowe dziwki. Rzeczywistość III RP potwierdza to na każdym kroku. Jak ustalił Onet.pl, pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Łącznie chodzi o faktury na kwotę 91 tys. 143,5 zł.

Sześć faktur – każda na taką samą kwotę 15 tys. 190 zł i 50 gr brutto – zapłacił Komitet Społeczny KOD na rzecz spółki MKM Studio należącej do Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny. To firma zajmująca się doradztwem w zakresie informatyki. Faktury od marca do sierpnia 2016 r. były wystawiane przez MKM Studio i podpisywane w imieniu firmy przez samego Mateusza Kijowskiego. Onet ma ich kopie. Usługi świadczone przez MKM to m.in. obsługa domeny, hosting strony internetowej, migracja danych i usług czy przygotowywanie nowych serwisów i opracowywanie treści.

Biedni frajerzy wrzucali do puszek z przekonaniem, że biorą udział w „czymś wielkim”, a zapewniali jedynie wygodne życie pewnemu obrotowcowi. Każdy pamięta te medialne zapewnienia – „w KOD-zie wszyscy działają na zasadzie wolontariatu”. Usługi „informatyczne” świadczone przez firmę MKM Studio miały wycenę spotykaną bardziej na Wall Street, niż na krajowym rynku.

Może zwolennicy KOD-u przejrzą na oczy, gdyż są bądź co bądź naszymi rodakami. Gdy ktoś zapewnia, iż swoją pracę wykonuje non-profit, „dla idei” to tak powinno być. Portal Nacjonalista.pl od samego początku tak działa. Każdy, kto  liczy na „wierszówkę” w zamian za tekst, od razu otrzymuje stosowne wyjaśnienie, które można porównać do wydźwięku słowa „wypie……”. Nacjonalista liczący na profity ze swojego zaangażowania powinien przemyśleć swoją postawę.

Na podstawie: onet.pl

KODfak

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*