Die Fahne Hoch: Parada ze swastykami na Tajwanie

Niecodzienne wydarzenie na Tajwanie, które wywołało międzynarodowy skandal. Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie szkoły Kuang Fu High School znajdującej się w miejscowości Xinzhu maszerowali w strojach nazistów. Do incydentu doszło  23 grudnia 2016 roku. Uczestnicy parady nieśli też sztandary z hinduskim symbolem szczęścia, czyli swastyką, oraz mieli makietę czołgu – niestety nie wiadomo, czy był to Tygrys Królewski. Wykonywali też starożytny gest rzymskiego salutu.

Po wybuchu afery pod wpływem mediów do dymisji podał się dyrektor placówki. Cheng Hsiao-ming przyznał, że „ponosi pełną odpowiedzialność” za zaistniałą sytuację. – Rolą nauczycieli jest przekazywanie właściwych wartości. Przyjęliśmy naukę z tego wydarzenia na przyszłość. Liczę, że również uczniowie przyjmą tę srogą lekcję – powiedział Cheng, cytowany przez BBC.

Były już dyrektor zapowiedział przeprowadzenie w szkole serii programów edukacyjnych. W ramach akcji uczniowie mają między innymi oglądać hollywodzkie filmy na temat „Holokaustu”, w tym „Listę Schindlera” oraz „Życie jest piękne”.

Żydowskie organizacje na wyspie określiły wydarzenie mianem „szokującego”.

Na podstawie: tvp.info


Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy: