„Kapitał ma narodowość, skończyć z bajkami dla biednych”

Znakomite obserwacje, zbieżne z tym, co postulują od lat nacjonaliści, zawarł w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Są one jednocześnie odpowiedzią na brednie marksistów, także tych „narodowych”, którzy w każdym właścicielu firmy widzą wroga i wyzyskiwacza.

Polacy muszą się wzajemnie popierać, tak jak popierają się we wszystkich krajach na świecie. Władze amerykańskie popierają amerykańskich przedsiębiorców. Niemieckie – niemieckich. A polskie to łączą – czyli popierają amerykańskich i niemieckich.

Proszę zwrócić uwagę, że Amerykanie, którzy głoszą w Polsce ideę wolnego handlu i mówią o jak najszerszej wolności gospodarczej, do czasów Hoovera byli całkowicie zamknięci na zagraniczny biznes. Dopiero po zbudowaniu potężnych koncernów, wielkich banków zaczęła się trochę otwierać.

Powinniśmy pamiętać o tym, że zadaniem polskiej polityki jest wspieranie przede wszystkim Polaków, a nie np. Amerykanów. Opowieści, że kapitał nie ma narodowości, że biznes nie uznaje żadnych granic to bajki dla biednych. Trudno mówić o stuprocentowo wolnym rynku, gdy zachodnie przedsiębiorstwa przez 50 lat gromadziły kapitał, a my mieliśmy komunę. Albo inaczej: łatwo mówić, ale korzyści odniosą tylko ci najwięksi. A oni – tak się dziwnie składa – nie są Polakami.

Czytaj całość TUTAJ.

Na podstawie: forsal.pl

Polska111

 

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*