Przedwojenni nacjonaliści: „Walisz żelazem prosto w zęby!”

Przedwojenni nacjonaliści, zarówno z kręgów Obozu Narodowo-Radykalnego, jak i Stronnictwa Narodowego, tworzyli nie tylko elitę intelektualną kraju, ale także nie stronili od bezkompromisowej walki z wrogami Polski. Chłopcy w rurkach, przedstawiciele pokolenia humorzastych pierdół uzależnionych od elektronicznych gadżetów, z pewnością nie mieliby czego szukać w tamtych czasach.

W styczniu 1937 roku  narodowcy kolportowali na Uniwersytecie Warszawskim ulotkę ze słowami:

Postęp, nauka, demokracja – to pięknie brzmi. A co się za tym kryje? Wstrętny żydowski duch. A to wstrętne pałkarstwo, przed którym się wzdragasz, to w rzeczywistości piękna walka o uwolnienie narodu z żydowskich więzów. Pomyśl tylko: spotykasz Żyda czy komunistę gdzieś w ciemnym miejscu. Walisz! Walisz żelazem prosto w zęby. Tylko się, maminsynku, nie cofnij!

Podobnie brzmiał apel powielany przez ich kolegów z Uniwersytetu Jagiellońskiego:

Wzdrygniesz się, tylu na jednego. Ta krew tak niepokojąco jakoś wygląda. Nie przejmuj się widokiem krwi – bij, bij zawsze i wszędzie, bij tym, co ci pod rękę wpadnie, bij, czym najlepiej się bije.

Wieczna pamięć i chwała naszym ideowym poprzednikom!

Na podstawie: nacjonalista.pl/materiały archiwalne

FalangaNOP11

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*