„Marsz Narodu” – 10 000 ukraińskich nacjonalistów na ulicach Kijowa

Ponad 10 000 nacjonalistów wzięło udział w „Marszu Narodu”, który z okazji Dnia Obrońcy Ukrainy odbył się 14 października w Kijowie. Wydarzenie zorganizowało środowisko Ruchu Azowskiego przy wsparciu Prawego Sektora i C14, a wzięli w nim udział także narodowi rewolucjoniści zgrupowani wokół projektu Zentropa i innych niezależnych grup. Uczestnicy wysłali do obecnego skorumpowanego reżimu czytelne przesłanie: Dość zdrady i układania się z wrogami, dość rozkradania majątku narodowego, niepodległa Ukraina bez nadzorców ze Wschodu i Zachodu.

ki1

ki2

Marsz Narodu poprzedził zjazd założycielski nowej partii politycznej – Korpusu Narodowego. Organizacja powstała na bazie członków organizacji społecznej Korpus Cywilny Azow, weteranów pułku Gwardii Narodowej „Azow” oraz wolontariuszy i „Patriotów Ukrainy”. W swoim programie KN postuluje m.in.: sprzeciw wobec integracji z UE i NATO;  zerwanie Umowy o przyjaźni i stosunkach dyplomatycznych z Rosją do czasu zakończenia okupacji Krymu; przywrócenie kary śmierci (w tym za korupcję); budowanie sojuszy z innymi państwami w „geopolitycznej przestrzeni łączącej Morza Bałtyckie i Czarne”, a głównymi partnerami Ukrainy w formacie Międzymorza mają być dla Ukrainy państwa bałtyckie i Polska. Szefem ugrupowania został Andrij Biłecki, poseł i były dowódca pułku „Azow”.

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*