500 plus także dla dzieci „uchodźców”?

W lutym 2016 roku informowaliśmy, iż sztandarowy program obecnego reżimu obejmie także cudzoziemców legalnie przebywających i pracujących na terenie III RP. „Dobra zmiana” dotarła  również do sądów, co pokazuje przykład ze stolicy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję o odmowie przyznania świadczenia 500 plus cudzoziemce, której nadano status uchodźcy – poinformowało w poniedziałek biuro Rzecznika Praw Dziecka. „To prawdopodobnie pierwsze orzeczenie, które dotyczy prawa uchodźców do uzyskania świadczenia 500 plus. Mamy nadzieję, że da ono początek linii orzeczniczej, która zagwarantuje realizację zasady równego traktowania wszystkich dzieci w zakresie dostępu do tego świadczenia” – skomentował RPD Marek Michalak.

Sprawa dotyczyła „uchodźczyni” z Azji Środkowej, która w kwietniu br. złożyła wniosek o przyznanie świadczenia 500 plus na czworo dzieci. Prezydent Warszawy odmówił udzielenia cudzoziemce tej formy wsparcia, wskazując, że na jej karcie pobytu nie zamieszczono adnotacji „dostęp do rynku pracy”, co jest warunkiem przyznania tego świadczenia. Po uprawomocnieniu się tego wyroku, prezydent Warszawy będzie zobowiązany do przyznania uchodźczyni świadczenia 500 plus na jej małoletnie dzieci.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało także w odpowiedzi na pismo Rzecznika Praw Dziecka, że do świadczenia 500 plus są uprawnieni wszyscy cudzoziemcy, którzy mają dostęp do polskiego rynku pracy, w tym ci, którzy uzyskali status uchodźcy, ochronę uzupełniającą oraz zgodę na pobyt ze względów humanitarnych. Teraz tylko czekać, aż wieść się rozniesie w obozach dla „uchodźców”.

Na podstawie: wp.pl/PAP

kasa

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*