Leszek Żebrowski: „Zandberg to wyznawca komunistycznej ideologii”

Po tym jak Adrian Zandberg, lider partii marksistowskich przygłupów o nazwie „Razem”, wybełkotał coś o „hitlerowskich kolaborantach” z Brygady Świętokrzyskiej NSZ, otrzymał dobrą ripostę. Jej autorem jest znany i ceniony historyk Leszek Żebrowski:

Towarzysz Adrian Zandberg, wyznawca komunistycznej ideologii, która okazała się zbrodniczą i ludobójczą na największą w dziejach ludzkości skalę, próbuje odwracać naszą uwagę idiotyzmami, jakie wypisuje na fb: „Polityka historyczna prawicy rozwija skrzydła. W Kielcach, na głównym deptaku, wywieszono – za zgodą miasta – flagi ku czci hitlerowskich kolaborantów z Brygady Świętokrzyskiej. Co dalej? Ulica hauptsturmführera Paula Fuchsa? Szkoła podstawowa imienia Huberta Jury „Toma”? Piknik rekonstrukcyjny „I ty zostań szmalcownikiem”?”

Jedyna praktycznie tajna i jawna (a ukrywana przez kilkadziesiąt lat zakazami cenzury w Polsce Ludowej) kolaboracja z Niemcami (dziś kłamliwie nazywanych wyłącznie nazistami, hitlerowcami) miała miejsce pod okupacją, ale praktykowali ją protoplaści tow. Zandberga. Była to tzw. Polska Partia Robotnicza i GL-AL. Był jeszcze jeden wymiar – odnośnie komunistów sowieckich te ugrupowania nie były nawet kolaboracyjne, ale stanowiły ich bezpośrednią agenturę. A w latach 1939-1941 komuniści w okupowanej Polsce służyli obu wrogom równocześnie! Tow. Zandberg stosuje całkowicie skompromitowaną zasadę „łapać złodzieja” w sytuacji, gdy jego ideologii usuwa się grunt pod nogami. Z takimi propagandystami nawet nie warto mierzyć się na argumenty, bo oni zapewne nie rozumieją znaczenia tego słowa.

Na podstawie: facebook.com

GNLS

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*