„Robotnicza Krew” – III edycja „First to Fight”

III edycja nacjonalistycznego turnieju sportów walki „First to Fight” przeszła do historii. Tym razem zawodników gościł Radom. W przeciwieństwie do zawodów w Poznaniu, obyło się bez większych utrudnień i nagonek ze strony „antyfaszystów” wszelkiej maści. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Jak zaznaczali organizatorzy: data turnieju idealnie zbiegła się z 40-tą rocznicą Radomskiego Czerwca ‘76, kiedy to robotnicy z radomskich zakładów, studenci i uczniowie, a także zwykli mieszkańcy miasta wyszli na ulice by protestować przeciwko drastycznym podwyżkom cen żywności, jakie chciała wprowadzić komunistyczna władza; w wyniku tej akcji doszło w mieście do rozruchów, a w dalszej konsekwencji pacyfikacji protestujących przez oddziały ZOMO, w wyniku czego kilka osób zostało zabitych, a wiele odniosło rany i obrażenia.

W hali „Aga Sport” kilkudziesięciu zawodników sprawdziło swoje umiejętności w boksie, K-1 oraz MMA. Zgromadzona publiczność w przerwach między walkami mogła zakupić nacjonalistyczne wydawnictwa i gadżety.

Sport, zdrowie, nacjonalizm!

Wywiad z organizatorem i pomysłodawcą amatorskiego turnieju First To Fight

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*