IMIA 2016: Greccy i polscy nacjonaliści razem na ulicach Aten

Po raz kolejny polscy nacjonaliści wzięli udział w głównej manifestacji swoich greckich kolegów. 30 stycznia 2016 roku tysiące działaczy i sympatyków greckiego Złotego Świtu oraz delegacje ruchów narodowo-rewolucyjnych z całej Europy przybyły do stolicy kraju, aby uczcić pamięć 3 oficerów greckiej armii: Christodoulosa Karathanasisa, Panagiotisa Vlahakosa oraz Ektorasa Gialopsosa, którzy ponieśli śmierć w styczniu 1996 roku w trakcie konfliktu z  Turcją o wysepki na Morzu Egejskim zwane Imia.

W dniach 27-31 stycznia, delegacja Narodowego Odrodzenia Polski, z wiceprezesem Michałem Lewandowskim na czele, na zaproszenie narodowo-rewolucyjnego Złotego Świtu miała zaszczyt gościć w Atenach. W tym czasie kierownictwo NOP wizytowało ateńskie biura ZŚ, biorąc udział w spotkaniach – m.in. z posłami Złotego Świtu, którzy w wyniku sfałszowanych zarzutów w dalszym ciągu nie mogą opuszczać terenu Grecji. Polityczne spotkania odbyto m.in. z deputowanym PE generałem Georgiosem Epitideiosem, Iliasem Panagiotarosem, Ioannisem Aivatidisem, Artemisem Matteopulosem oraz Iliasem Kasidiarisem. Z inicjatywy greckiej doszło również do trójstronnego spotkania przedstawicieli kierownictw Złotego Świtu, cypryjskiego ELAM i NOP.

Wizyta w Atenach była także okazja do spotkania delegacji władz Narodowego Odrodzenia Polski z działaczami Division Greece NOP (któremu przewodniczy Adam Mikulski), w ich nowym ateńskim lokalu.

W tym roku przypadła okrągła, 20 rocznica tragicznych wydarzeń z 1996 roku, konfliktu Grecji z Turcją o wyspy IMIA. Dla greckich narodowych rewolucjonistów jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Coroczna demonstracja ściąga tysiące osób z całego kraju oraz delegacje nacjonalistów z całej Europy. Po raz pierwszy w historii, reżim Tsiprasa – łamiąc prawo – w ostatniej chwili zakazał organizacji demonstracji w centrum Aten, gdzie obok greckiego parlamentu znajduje się pomnik IMIA upamiętniający te krwawe wydarzenia. To jednak w żaden sposób nie utrudniło obchodów rewolucjonistom. Kierownictwo Złotego Świtu szybko podjęło decyzję o organizacji demonstracji pod głównym biurem partii. Demonstracja zgromadziła kilka tysięcy nacjonalistów, mimo iż wiele osób z Grecji nie dojechało z powodu blokad greckich dróg przez protestujących rolników. W trakcie przemówień aktywiści Ruchu zapowiadali walkę do końca z antynarodowym reżimem, który ze zdrady uczynił swoją wizytówkę. Żadnych kompromisów z prawicą i lewicą, żądnych ustępstw wobec liberalizmu i marksizmu, brzmiało przesłanie greckich NR. Spod biura partii, zwarty kordon ruszył pod Ministerstwo Obrony. Obok Złotego Świtu, cypryjskiego ELAM i NOP, maszerowali miedzy innymi nacjonaliści z Niemiec, Serbii i Wielkiej Brytanii. Tej nocy nikt nie miał wątpliwości, do kogo należą Ateny, gdzie pomiędzy uliczkami echo niosło znane Grekom okrzyki: „Turcy, Mongołowie, Mordercy!”, „Anarchiści i bolszewicy, ulice nie należą do was”, „Krew, Honor, Złoty Świt!”, „Ojczyzna, Honor, Złoty Świt”. Mimo hucznie zapowiadanej przez Antifę kontrmanifestacji – tej nocy na drodze narodowych rewolucjonistów nie stanął nikt. Widać Ateny nie różnią się w tej kwestii niczym od Wrocławia: gdy nacjonaliści maszerują, lewactwo siedzi cicho w squotach.

imia2016

im2

im3

SAMSUNG CAMERA PICTURES

OBSZERNA FOTORELACJA TUTAJ

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*