Wielka Polska Niepodległa! – 10 000 osób na Marszu Patriotów 2015

Ponad 10 tysięcy osób przemaszerowało ulicami Wrocławia w VI Marszu Patriotów, organizowanym corocznie przez Narodowe Odrodzenie Polski z okazji Święta Niepodległości. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Razem przeciwko brukselskiej okupacji”.

Nie udało się zdemonizować Marszu pomimo niespotykanej nagonki w mediach, którą zainicjowała Gazeta Wyborcza, „antyfaszyści” i inni „demokraci”. Wzywano do jego zakazania, a niektóre zagraniczne koncerny wręcz ostrzegały swoich pracowników przed czyhającymi na nich groźnymi „faszystami”. Wszystko na próżno.

Ta niewątpliwie największa cykliczna impreza nacjonalistyczna w Polsce (i jedyna w dniu 11 listopada, na której uczestniczy otwarcie wyrażają swój sprzeciw wobec niszczenia Polski przez Unię Europejską), cieszy się popularnością nie tylko wśród wrocławian (w ubiegłorocznym plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” MP uznany został przez mieszkańców miasta za najlepszą, i najważniejszą imprezę stolicy Dolnego Śląska), ale w całym kraju. Zawdzięcza to MP jasnemu, zdecydowanemu nacjonalistycznemu przekazowi oraz otwartej formule uczestnictwa.

W tegorocznej edycji wzięli udział nie tylko działacze i sympatycy NOP, delegacje Autonomicznych Nacjonalistów z całej Polski, kibice Śląska, Sparty i innych klubów z Dolnego Śląska i ościennych województw, nacjonaliści z Anglii i Czech, ale przede wszystkim całe rodziny z dziećmi, starsi i młodsi, kombatanci, jednym słowem Polacy, dla których drogowskazem jest nieśmiertelna dewiza „Bóg, Honor, Ojczyzna”, a wartością istotną Wielka i Niepodległa Polska.

Marsz, podobnie jak w roku ubiegłym, wystartował spod Dworca PKP i zakończył się został pod Pomnikiem Bolesława Chrobrego. Tam krótkie przemówienie podsumowujące cele i zadania MP wygłosił Tomasz Oskroba, szef dolnośląskich struktur NOP. Jego wystąpienie ubarwiło spalenie symbolu brukselskiego okupanta: niebieskiej flagi upstrzonej żółtymi gwiazdkami.

W trakcie przemarszu wznoszono okrzyki: „Nie dla korporacji, nie dla eurokratów, Polska tylko dla Polaków”, „Nadchodzą, nadchodzą, nacjonaliści”, „Narodowy radykalizm”, „Berlin, Moskwa i Bruksela, niepodległość nam zabiera”, „Wielka Polska Niepodległa”, „Nie czerwona, nie tęczowa, Polska tylko narodowa”, „Jedną drogą nacjonalizm, uderz, uderz w kapitalizm”.

Niespodzianką, przygotowaną dla uczestników Marszu na jakiego zakończenie, był występ zespołu OBŁĘD, który pojawił się na MP na zaproszenie prezesa NOP, Adama Gmurczyka.

Podsumowując Marsz Patriotów należy oczywiście podziękować uczestnikom, którzy – mimo zmiany partii rządzącej – nie dali się porwać „euforii” nowego rozdania i przyszli, by pokazać, że Wolna Polska nadal jest ich celem. Rząd PiS, tak jak wcześniej rząd PO, reprezentują bowiem tę samą, wrogą niepodległości Polski politykę służalczości wobec Brukseli. I tak samo pozostaje w opozycji do idei Wielkiej Polski Niepodległej. Podziękowania należą się również mediom, które od lat promują ideę Marszu: streetowemu portalowi Wroclawianie.info, kibicowskiemu Fan Śląsk (i generalnie środowisku kibiców Śląska Wrocław, którzy są zawsze, kiedy Polska ich potrzebuje) oraz Dziennikowi Narodowo-Radykalnemu Nacjonalista.pl.

Nie możemy również zapomnieć o naszych wiernych (nie)przyjaciołach: Rafale Dutkiewiczu i „Gazecie Wyborczej”. Im więcej wkładają wysiłku w walkę z Marszem Patriotów, tym więcej ludzi otwiera oczy na rzeczywistość, w jakiej żyjemy; tym więcej ludzi przyłącza się do walki. Nie ustawajcie zatem, robicie dla nas całkiem niezła robotę!

Organizatorzy ze swojej strony serdecznie dziękują wszystkim za przybycie. Do zobaczenia za rok!

Pamiętajmy, na Marszu Patriotów nie kończy się nasza odpowiedzialność za Polskę. Ona tu się zaczyna. Maszerujemy codziennie, pracując dla Polski i Polaków. Życie i śmierć dla Narodu!

Wystąpienie Tomasza Oskroby, przewodniczącego Dzielnicy Dolnośląskiej NOP:

Marsz Patriotów, po raz już szósty, przeszedł przez Wrocław.

Pomimo tradycyjnej „życzliwości” władz miasta, pomimo nagonki medialnej, Patrioci we Wrocławiu pokazali, gdzie mają „polityczną poprawność”.

Prezydencie Dutkiewicz, Gazeto Wyborcza – i cała reszta lewicowo-liberalnej hałastry!

Możecie szczekać, możecie jęczeć, a i tak Wrocław pozostanie bastionem patriotyzmu i nacjonalizmu!

Dzisiaj, po raz kolejny, oddawaliśmy cześć naszym przodkom, którzy w 1918 roku odzyskali dla Polski niepodległość. Oddawaliśmy cześć obrońcom Polski z roku 1939, żołnierzom podziemia lat ostatniej wojny i walczącym z komunistyczną okupacją Żołnierzom Niezłomnym.

I tak jak oni wtedy, tak i my dziś, nie godzimy się na to, by nasz kraj, nasza Ojczyzna, pozostawała pod obcym panowaniem.

Nie chcemy tu Unii Europejskiej – bo tu jest Polska.

Nie chcemy brukselskiego dyktatu w polityce, gospodarce, sprawach społecznych – bo tu jest Polska, nasza Ojczyzna.

I my tę naszą Polskę odzyskamy, jak nasi wielcy poprzednicy!

Niech żyje: Wielka Polska Niepodległa!

Filmy z VI Marszu Patriotów

Inne relacje:

Relacja portalu Autonom.pl

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*