Przeciwko Systemowi i kapitalizmowi – nacjonalistyczny 1 Maja 2015 (fotorelacja + film)

Dzień 1 maja ma w Polsce raczej złą tradycję. Z jednej strony, to urzędowe i przymusowe „święto pracy” ery komunistycznej. 1 maja – to także dzień likwidacji polskiej państwowości i wchłonięcia naszego kraju przez Unię Europejską. Od kilku jednak lat środowiska nacjonalistyczne „odczarowują” dawne święto, czyniąc z tego dnia antysystemową, „faszystowską rekonkwistę”.

1. majowe akcje w roku bieżącym, pomimo wyjątkowo paskudnej pogody odbyły się m.in. w Warszawie, gdzie w manifestacji zorganizowanej przez Autonomicznych Nacjonalistów ulicami stolicy przemaszerowało ponad 200 nacjonalistów – AN z wielu miast kraju, działaczy Narodowego Odrodzenia Polski, lokalnych grup narodowych, a także gości z Rosji, Ukrainy i Czech. Patronami medialnymi wydarzenia były m.in portale Nacjonalista.pl oraz Autonom.pl.

Przemówienie AN Warszawa:

Kolejny już rok spotykamy się w Warszawie na manifestacji pierwszomajowej. Jeszcze kilka lat temu zorganizowanie manifestacji tego dnia wydawało się niemożliwe. Były to czasy skromnych liczebnie pikiet pod hasłami antykomunistycznymi, które jednak miały niewiele wspólnego z rzeczywistością demoliberalnej, kapitalistycznej Polski.

Komunizm jednak minął. Żyjemy w czasach triumfu globalizacji, kapitalizmu, wszechwładzy ponadnarodowych korporacji i rynków finansowych… (całość na Autonom.pl)

20

Z kolei w Rzeszowie, działacze NOP zorganizowali pikietę pod biurem rządowej Platformy Obywatelskiej, w czasie której zaprezentowali jasny i czytelny przekaz: precz z polityczną mafią, precz z neoliberalną gospodarką. Nacjonalistyczne, prospołeczne, antyunijne i antykomunistyczne akcje NOP przeprowadziło także w Płońsku, Zabrzu, Kołobrzegu.

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*