Muzeum Żołnierzy Wyklętych nie będzie, są za to 2 mln zł dla Muzeum Historii Żydów

Muzeum Żołnierzy Wyklętych na razie nie powstanie i nie wiadomo czy w ogóle projekt zostanie zrealizowany. Miało mieścić się w warszawskiej kamienicy przy ulicy Strzeleckiej, gdzie w latach 1944-45 znajdowała się kwatera NKWD, a w latach 1945-48 areszt Urzędu Bezpieczeństwa. To właśnie tam katowano bohaterów. Otwarcie muzeum okazuje się niemożliwe, ponieważ w budynku, gdzie miało się znaleźć, wciąż mieszkają najemcy, a „zapracowane” władze dzielnicy Praga Północ nie uwzględniły ich wniosków o przyznanie im innych lokali. Rzucanie kłód pod nogi tym, którzy chcą godnego upamiętnienia polskich patriotów to specjalność reżimu. Zupełnie inaczej ma się sprawa z „polskimi” Żydami. Okupacyjny rząd planuje przeznaczyć kolejne 2 miliony złotych z budżetu na Muzeum Historii Żydów „Polskich”. Wcześniej na powstanie tej instytucji 180 mln złotych wyłożyły miasto stołeczne Warszawa i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nie wiadomo, czy upamiętni się w nim tak „zasłużonych” dla Polski przedstawicieli narodu „wybranego” jak Jakub Berman, Roman Zambrowski, Helena Wolińska, Stefan Michnik i tysiące innych podobnych.

Na podstawie: wpolityce.pl

judeopolonia

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

4 Komentarzy

  1. Judeo-Polonia w pełnej krasie. :(

    • Aj waj! To skrajnie prawicowe faszystowskie i rasistowskie pomówienia!
      W sumie to jest „równe” traktowanie wszystkich ludzi przez miłośników tolerancji.

  2. Mam tylko nadzieje ze jak juz my Polacy odzyskamy wladze w Polsce to wszyscy zdrajcy beda wisieli na rzeznickich hakach !

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*