Czesi zabierają swoje dzieci ze szkolnych klas do których chodzą Cyganie

Czesi praktykują pokojowe zasady separatyzmu rasowego. Przez dziesięciolecia cygańskie dzieci nie uczyły się razem z czeskimi lecz – chodziły do szkół specjalnych. Odbywało się to z uwagi na ich problemy z językiem czeskim i obniżony poziom intelektualny. Teraz władze po latach nacisku ze strony Unii Europejskiej próbują to zmienić, lecz czescy rodzice w odpowiedzi zabierają masowo swoje dzieci z klas, do których chodzą Cyganie. Obawiają się znacznego obniżenia poziomu nauczania i konfliktów na tle etnicznym. Dzieje się tak nie tylko na prowincji, ale także w stolicy – Pradze. Z badań Czeskiej Inspekcji Szkolnej wynika, że kiedy w szkole liczba cygańskich uczniów przekroczy granicę 35-43 proc., inni rodzice zaczynają zabierać swoje dzieci.

Podobną sytuację zaobserwowano także w Norwegii, gdzie rodzice przenoszą do innych szkół swoje dzieci, gdyż w dotychczasowych byłe one ofiarami anty-białego rasizmu w formie przemocy fizycznej i psychicznej przez dominujących liczebnie przybyszów z Azji i Afryki.

Na podstawie: praguepost.com/Lidové noviny

stophate-separate

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*