25 lat „wolności”: Smutni panowie z ABW wizytowali redakcję „Wprost”

Wczoraj wieczorem można było doskonale zobaczyć, ile warte są opowieści systemowych polityków o 25 latach „wolności”. Druga wizyta w siedzibie redakcji tygodnika „Wprost” smutnych panów z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, takiej policji politycznej, zakończyła się szarpaniną, próbą odebrania laptopa redaktorowi naczelnemu Sylwestrowi Latkowskiemu oraz oskarżeniami o użycie siły. Agenci żądali wydania nośników informacji, na których zapisane są zdobyte przez „Wprost” nagrania polskich polityków i urzędników, które od kilku dni publikuje – bądź planuje opublikować – tygodnik. Akcja smutnych panów zakończyła się fiaskiem i zmuszeni byli opuścić redakcję. – Dziękuje dziennikarzom za wsparcie i pojawienie się. Bronimy tajemnicy dziennikarskiej. Natychmiast wydamy nagrania, nie chcemy przeszkadzać. Chcemy tylko, żeby taką decyzję podjął sąd – mówił po wyjściu agentów i policjantów Latkowski.

Na podstawie: wprost.pl

Komentarz: Nie poczuwamy się do żadnej specjalnej solidarności z dziennikarzami pism, które w przeszłości oczerniały polskich nacjonalistów, ale miło się patrzy, jak reżim mający na sztandarach hasła „wolności i demokracji” z każdą chwilą coraz bardziej się kompromituje.

Donald Tusk

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*