Wrocław: „Wszystkich nas nie zamkniecie!”

W dniu 4 czerwca, ulicami Wrocławia przeszedł marsz solidarności z zatrzymanymi nacjonalistami i kibicami, uczestnikami akcji Narodowego Odrodzenia Polski z czerwca 2013 r., którzy zakłócili wykład majora KBW Zygmunta Baumana, zorganizowany na publicznym Uniwersytecie Wrocławskim. W pochodzie, liczącym ok 1500 osób (tak podał TVN), uczestniczył cały przekrój organizacji patriotycznych działających na terenie Wrocławia. Oczywiście było Narodowe Odrodzenie Polski, a także – co cieszy – przedstawiciele organizacji, którzy zaraz po „akcji Bauman”… potępiali NOP, za jej zorganizowanie. W manifestacji nie było już jednak z tej strony deklaracji o konieczności „debatowania” ze zbrodniarzami – nad maszerującymi powiewały flagi z falangą i krzyżami celtyckimi, a w miasto niosły sie okrzyki  ”raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”, „nadchodzą, nadchodzą nacjonaliści”, „cześć i chwała bohaterom” (ku czci pomordowanych przez KBW żołnierzy podziemia antykomunistycznego) i inne.  Marsz zakończył się przemówieniami i koncertem Andrzeja Kołakowskiego.

Biuro Informacyjne NOP

_MG_2746

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

9 Komentarzy

 1. Materiał TV Trwam (od 12 min.)
  http://tv-trwam.pl/film/informacje-dnia-04062014

 2. Świetna frekwencja. Serce rośnie :)

 3. Skandalem skończyła się demonstracja wspierająca osoby represjonowane za sprzeciw wobec bytności na wrocławskim uniwersytecie majora Baumana. Żona znanego niepodległościowego barda Andrzeja Kołakowskiego została zatrzymana do wylegitymowania gdy tylko odłączyła się od półtoratysięcznego tłumu. Pani Anna, najmłodsza represjonowana osoba w stanie X1lechiawojennym (wyrok – trzy lata więzienia), jako osoba nader religijna postanowiła odmówić w spokoju różaniec w czasie, gdy cała impreza jeszcze trwała. Będąc sama stała się łatwym łupem dla tajniaków….
  http://fanatik.ogicom.pl/?p=2533

 4. Warto przypomnieć, dlaczego manifestacja się odbyła:
  http://www.nacjonalista.pl/2014/05/19/wolna-polska-majora-baumana-narodowcy-skazani-na-kary-aresztu-za-okrzyki/
  To na pewno nie koniec walki!

 5. Polne poparcie dla uczestnikow i organizatorów manifestacji .
  Polska sie budzi z letargu.

 6. Relacja z wydarzenia na portalu Autonom.pl
  http://autonom.pl/?p=9040

 7. Niejaki Ziobro Zbigniew – były Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny – stanał w obronie nacjonalistów i kibiców, którzy we Wrocławiu uroczystym i staropolskim „wypierdalaj” powitali majora NKWD Baumana i Jego politycznego adiutanta Franciszka z Misktatu.
  Co prawda z rezerwą podchodzimy do prawicowych umizgów pod adresem braci narodowej i kibicowskiej to jednak zagrywka Ziobry stanowi pewien precedens. Oto nie tylko polityk, ale przede wszystkim były Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny jasno i otwarcie stwierdza, iż gromienie komuny na wykładach powinno uznawane być za zgodne z prawem.
  http://www.wroclawianie.info/

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*