Demonstracja poparcia dla serbskiego Kosowa 2014

„Kosowo jest serbskie” – to popularne w całej Europie hasło na stałe wpisało się w polski eter. Oderwana od Serbii kolebka państwowości to przestroga dla wszystkich europejskich krajów. To wyraźny sygnał, że rozbiorów można dziś dokonać w białych rękawiczkach i przy pełnym poparciu społeczności międzynarodowej, za pomocą luźno interpretowanych praw i rezolucji. Sygnał, który od kilku lat skłania nas do wspólnego przeciwstawiania się imperializmowi i niesprawiedliwości, wychodząc na ulice Warszawy w solidarnościowej demonstracji.

Jako Polacy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, czym są rozbiory oraz utrata historycznych ziem. Doskonale znamy również poczucie niepokoju i bólu w sercu, rozmyślając o naszych rodakach pozostających poza granicami odebranej im Ojczyzny. Czy będziemy zatem przechodzić obojętnie, gdy podobna krzywda spotyka bratni nam słowiański naród?

17 lutego 2008 roku połączone siły NATO oraz Unii Europejskiej odebrały narodowi serbskiemu kolebkę jego państwowości – region Kosowo – ogłaszając powstanie nowego „niepodległego” państwa. W tym roku mija już 6 lat od tego wydarzenia, z którym do tej pory nie pogodzili się zarówno Serbowie, jak i wspierający ich Europejczycy.

Chociaż polski rząd poparł utworzenie „niepodległego” Kosowa i nasz kraj w dalszym ciągu widnieje na liście państw optujących za istnieniem tego natowskiego tworu, w rzeczywistości Polska wciąż pozostaje miejscem, z którego nieprzerwanie płynie głos dobitnie ukazujący prawdziwe stanowisko Polaków w kwestii ograbienia serbskiego narodu z jego ziemi. Symboliczne kampanie, pikiety czy demonstracje poparcia dla Serbów stały się już niepisaną normą wśród polskich patriotów i nacjonalistów. Pomimo własnych problemów raz w roku potrafimy okazać wsparcie tym, którzy tak bardzo go potrzebują.

15 lutego br., na dwa dni przed 6. rocznicą oderwania Kosowa od Serbii, przejdziemy głównymi ulicami Warszawy w solidarnościowej demonstracji. Pamiętający rozbiory naród polski nie może godzić się na spełnianie rozkazów USA i wspieranie rozbiorów innych słowiańskich krajów, dlatego też działalność UE, NATO i ONZ w tej sprawie musi być napiętnowana z całą stanowczością. Nie pozostajemy obojętni na krzywdę innych i nie zmieniamy zdania w tej sprawie: Kosowo było, jest i będzie serbskie. Dołącz do nas!

Manifestację organizują warszawscy Autonomiczni Nacjonaliści wraz z niezależną inicjatywą Polacy na Rzecz Serbskiego Kosowa. Pochód zostanie wsparty również przez nacjonalistów z Serbii oraz mieszkających w Polsce Serbów, swój udział zapowiedzieli też inicjatorzy wielu podobnych akcji z pozostałych europejskich ziem – m.in. działacze Europejskiego Frontu Solidarności dla Kosowa (European Solidarity Front for Kosovo), znanego z przeprowadzanych akcji humanitarnych w serbskich enklawach na terenie „niepodległego” dziś Kosowa. Patronat medialny nad akcją objęły portale internetowe: Autonom.pl, DrogaLegionisty.pl, Nacjonalista.pl oraz Blogmedia24.pl.

Gdzie: Warszawa, Ogród Saski (róg Marszałkowskiej i Królewskiej)

Kiedy: 15.02.2014 (sobota)

Godzina: 17:00

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/515773835204911

Tak było w latach ubiegłych: 2013, 2012, 2011

Na podstawie: Autonom.pl/Nacjonalista.pl

kosowo-jest-serbskie-2014-plakat

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

14 Komentarzy

 1. Przestańcie już pajacować z tym serbskim kosowem.
  Serbowie już dawno pogodzili się z utratą tych terenów i tyle.

 2. Oddajcie nam Lwow Grodno Wilno i wiele polskich miast

 3. @Jarek

  Naprawdę? a skąd ta pewność.

  Może Polacy powinni pogodzić się na obecne rządy PostKomunistów i DemoLiberałów, co?

 4. „Serbowie już dawno pogodzili się z utratą tych terenów i tyle”
  Chyba tacy „Serbowie” pokroju Polaczka Jarka.

 5. Film dokumentalny pt. „Skradzione Kosowo”
  http://www.nacjonalista.pl/2011/02/11/film-dokumentalny-pt-skradzione-kosowo/
  Pozdrowienia i podziękowania od Serbów dla Polaków zaangażowanych w proserbskie akcje solidarystyczne
  http://www.nacjonalista.pl/2012/02/18/kosowo-pozdrowienia-dla-polskich-patriotow/
  Dlaczego Kosowo jest serbskie?
  http://www.nacjonalista.pl/2013/02/20/daniel-dlaczego-kosowo-jest-serbskie/
  Utwór znakomicie nawiązujący do akcji solidarnościowych polskich nacjonalistów z bratnim narodem serbskim. Kosovo is Serbia! Косово је Србија! Kosovo je Srbija!
  http://www.nacjonalista.pl/2012/02/20/beogradski-sindikat-niko-ne-moze-da-zna/

 6. @Serbska Akcja
  Daruj sobie takie prymitywne komentarze.

  Czasem odnoszę wrażenie,że niektórzy tutaj ambitniej walczą o sprawy Serbii,Syrii itp. niż o sprawy Polski i Polaków.
  Kto z Was regularnie oddaje krew,kto pomaga dzieciom w nauce,uświadamia?
  Ja to robię mimo iż mieszkam w małej wsi w centralnej Polsce i mnie również się nie przelewa.
  Ciekaw jestem,czy osoba kryjąca się pod nazwą serbska akcja zrobiła cokolwiek dla rodaka?Czy potrafisz tylko drzeć japę „Kosowo je serbskie”

 7. „Ja to robię mimo iż mieszkam w małej wsi w centralnej Polsce i mnie również się nie przelewa”
  Oczekujesz dyplomu?
  „Ciekaw jestem,czy osoba kryjąca się pod nazwą serbska akcja zrobiła cokolwiek dla rodaka?”
  Nie, no wiadomo, że tylko Jarek pomaga rodakom. Dyplom nr 2.

 8. To jest JEDNA demonstracja w ciągu roku, JEDNO okazanie wsparcia tym, których rozumiemy. Zarówno organizatorzy tej demonstracji, jak też środowiska zaangażowane w jego promocję (patronat medialny) na co dzień zajmują się inną działalnością. A to, że mało kto pisze w sieci o oddawaniu krwi, akcjach pomocy dla potrzebujących rodzin czy osieroconych dzieci to nic dziwnego – po prostu dla wielu osób ta działalność stała się codzienną normą, czymś w pełni zwyczajnym. Ale „wszystkowiedzący” dalej będą biadolą, że polscy nacjonaliści nie robią nic poza krzyczeniem o serbskim Kosowie. Niech biadolą, my robimy swoje. Do zobaczenia na manifestacji, a także podczas innych nacjonalistycznych działań.

 9. @Dellofotti

  Otóż to! To jedna manifestacja w ciągu roku, w kwestii nie związana z Polskimi sprawami, cała gama protestów czy manifestacji nawet związanych ze Manifestacją na Rzecz Serbskiego Kosowa, miała polskie wątki, w kwestii haseł.

  Po za tym, jeżeli ktoś nie chce brać w tym udziału, to jego sprawa.

  @Jarek

  Możesz się wybrać tutaj:

  - https://www.facebook.com/events/579428445479917/

  Jeśli masz taką możliwość.

 10. WAŻNE!!!

  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Do_Bronislawa_Komorowskiego_O_zawetowanie_ustawy_o_tzn_Bratniej_Pomocy/?aJEKLgb

  Szanowny Panie Prezydencie, przyjęcie ustawy nr 1066 w obecnej formie grozi utratą suwerenności państwa Polskiego.

  Prawo Polskie powinno być pisane w sposób jasny i przejrzysty !

  Na mocy ustawy w proponowanej formie, istnieje możliwość wykorzystania obcych służb w sposób dowolny (np.: w przypadku masowych protestów biedniejącej ludności), czyli inny niż deklarowany za pośrednictwem mediów przez ustawodawcę („zapewnienie pomocy w razie pościgów transgranicznych, ratowania ofiar lawin w górach czy imprez masowych”).
  Ponadto, tak ważne decyzje, jak możliwość wprowadzania na teren Polski obcych służb, na mocy Konstytucji powinna być uzgodniona z obywatelami w referendum.

 11. Do drukarni trafiły właśnie kolorowe plakaty zapraszające na manifestację. Poniżej zaś dwa wzory plakatów w wersji do „domowego” druku. Chcesz pomóc w wypromowaniu demonstracji „Kosowo jest serbskie”? Nic bardziej prostszego. Pobierz wybrany wzór na dysk, wydrukuj, powiel, rozlep!

  Wersja normalna: http://www.sendspace.com/file/q55nfc

  Wersja oszczędna: http://www.sendspace.com/file/eukogx

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*