Marsz Wolnej Polski w Krakowie – zwycięstwo nacjonalistów

W poniedziałek 11 listopada w Krakowie Narodowe Odrodzenie Polski zorganizowało po raz pierwszy „Marsz Wolnej Polski”. Demonstrację, na którą przybyło ok. 2 tysięcy narodowców (według mainstreamowych mediów, w zależności od ich „życzliwości” od 700 do 1500 osób) poprzedziła kilkumiesięczna akcja promocyjna, na która złożyły się dziesiątki tysięcy ulotek, plakatów, wlepek.

Jak każda akcja NOP, także Marsz Wolnej Polski nie zamknął się li tylko w świętowaniu historycznej daty. Zarówno w materiałach informacyjnych, w manifestacyjnych hasłach i później w przemówieniach, odnoszono się do spraw bieżących: zależności Polski o Unii europejskiej, globalizacji, bandyckiej polityki Izraela na Bliskim Wschodzie. Na Placu Matejki, gdzie zakończyła się demonstracja, minutą ciszy uczczono też pamięć zamordowanych w ostatnich dniach przez reżimowe bojówki dwóch działaczy zaprzyjaźnionej z NOP greckiej partii narodowo-radykalnej Złoty Świt – Giorgosa i Manolisa. Solidarność z Grekami wyrażał także jeden z przygotowanych przez aktywistów NOP transparentów.

Na manifestacji gościł Nick Griffin, europarlamentarzysta i lider nacjonalistycznej, antyunijnej British National Party, a także liczna delegacja krajowej Organizacji Falanga oraz szereg niezrzeszonych narodowców i patriotów.

Nick Griffin mówił m.in.:

Polacy, którzy przyjeżdżają do Anglii, widzą, że Wyspy Brytyjskie opanowują emigranci z krajów Trzeciego Świata. To samo jest we Francji czy Niemczech. To świadoma próba uzyskania kontroli nad Europą. Wpływowi syjoniści chcą nas zniszczyć. Dlatego my, nacjonaliści, musimy stanąć razem, by walczyć o białą, nacjonalistyczną i radykalną Europę.

Kończąc Marsz Wolnej Polski, przedstawiciel Narodowego Odrodzenia Polski powiedział:

11 Listopada, Święto Niepodległości, od blisko stu lat, ma dla Polaków znaczenie szczególne, różne w kolejnych okresach naszych dziejów.

W okresie międzywojennym było dniem radosnym, potwierdzeniem siły i woli dążenia Narodu do wolności.

W okresie okupacji niemieckiej i sowieckiej – deklaracją wojny.

W czasach czerwonej okupacji – westchnieniem i marzeniem o wolności.

Po roku 1989, po upadku reżimu komunistycznego i krótkim oddechu niezależności, 11 listopada nabrał w naszym kraju nowego znaczenia.

Dla sił politycznych, z lewicy i prawicy, stał się skansenem, historyczną opowieścią, która zaczęła się i skończyła w roku 1918.

11 listopada stał się dla nich swoistym alibi: chętnie i często składane kwiatki pod pomnikami bohaterów zasłonić mają politykę zdrady narodowej, realizowaną przez nich każdego dnia.

Ale niepodległość to nie tylko przeszłość czy patriotyczna emocja.

Niepodległość państwa – to konkret, który można łatwo zmierzyć i policzyć.

Państwo niepodległe, to takie, która samodzielnie kształtuje politykę zagraniczną.

Państwo niepodległe to takie, które prawa krajowe stanowi wedle woli narodu, a nie obcych ośrodków władzy

Państwo niepodległe to takie, który jest wyłącznym suwerenem własnej armii…

Dzisiaj Polska państwem niepodległym nie jest.

Prawo w Polsce stanowione jest zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej, a nie zgodnie z wolą i potrzebami Polaków.

Polityka zagraniczna, to ścisłe wykonywanie zaleceń Brukseli.

Rzekomo polska armia to nic innego, jak oddziały najemnicze, walczące w cudzych wojnach, dla cudzych interesów, wbrew interesom polskim.

11 Listopada jest więc, dla nas, nacjonalistów, dla nas, patriotów jasną i zdecydowaną deklaracją polityczną. Deklaracją walki o to, co nam, Polakom się po prostu należy:

O Wielką Polskę Niepodległą!

Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim za przybycie. Do zobaczenia za rok!

Wstąp do NOP – wypełnij formularz rekrutacyjny!
Wesprzyj finansowo naszą działalność!

Oficjalny film

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

5 Komentarzy

  1. GENIALNY MARSZ! Wielkie brawa dla organizatorów oraz gości!

  2. Ten Marsz to mocny fundament pod kolejne lata.
    Plac budowy uważam za otwarty !

    Gratuluje !

  3. Z tego co wiem NOP zorganizował 3 marsze we Wrocławiu 10 tys , w Krakowie 2 tys i podobno w Białymstoku , a jak poszło w tym ostatnim ? :)

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*