Setki nacjonalistów za Hiszpańską Republiką Społeczną

rse1

W sobotę 12 października, z okazji Święta Narodowego, setki narodowych rewolucjonistów wyszło na ulice Madrytu, aby manifestować swoje poparcie dla idei Hiszpańskiej Republiki Społecznej, która zastąpiłaby skorumpowany i zdegenerowany reżim monarchiczno-partiokratyczny. Organizatorem wydarzenia był Ruch Społeczno-Republikański (Movimiento Social Republicano) oraz Stowarzyszenie Kulturalne „In Memoriam Juan Ignacio” (Asociación Cultural In Memoriam Juan Ignacio), a wsparły je Akcja Narodowo-Rewolucyjna (Acción Nacional Revolucionaria) oraz szereg niezrzeszonych NR.

Hasło manifestacji nawiązywało do Włoskiej Republiki Społecznej, systemu będącego punktem odniesienia dla wielu narodowych rewolucjonistów, systemu bazującego na Tradycji oraz zdecydowanych reformach ekonomicznych i społecznych. Antymonarchiczny wydźwięk akcji zwiększały flagi Hiszpanii z wyciętym herbem królewskim – organizatorzy wzorowali się na flagach używanych przez powstańców węgierskich z 1956 roku i usuwaniu przez nich z flag symboli komunistycznych.

W trakcie przemarszu wznoszono okrzyki przeciwko skorumpowanym, demoliberalnym politykom oraz monarchii, domagano się zaprzestania cięć w edukacji , służbie zdrowia i świadczeniach emerytalnych. Na transparentach widniały hasła: „Za Hiszpańską Republiką Społeczną”, „Przeciwko bankom i korupcji polityków”, „Ani lewica, ani prawica – za alternatywą socjalną i narodową”, „Lichwa jest rakiem świata”, „O wolność się nie prosi, ją się wywalcza, Rewolucja”.

WT

rse2

rse4

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Comments

Komentarzy