Warszawa: Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci

„Eutanazja w białych rękawiczkach” to hasło, pod jakim protestowali w Warszawie rodzice niepełnosprawnych dzieci.

153 złote, tyle wynosi dziś zasiłek pielęgnacyjny na rehabilitację niepełnosprawnego dziecka. Dlatego rodzice domagali się jego podwyższenia. Chcieli też podwyżki renty socjalnej, wypłacanej niepełnosprawnym po ukończeniu 18-go roku życia. Dziś renta ta wynosi 611 złotych. Protestujący opiekunowie postulowali, by uznać ich 24 godzinną opiekę nad dzieckiem za pracę i i podwyższenia świadczenia pielęgnacyjnego do najniższej krajowej. Donald Tusk obiecał protestującym, że stanie się tak w ciągu pięciu lat. Jednak rodzice twierdzą, że to zbyt długi okres. Ich zdaniem rządzący Polską od wielu lat nie zwracają uwagi na potrzeby niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodziców przez co ci nie mogą godnie żyć.

- Obawiam się, że jak przyjdzie kolejny rząd, to znów będziemy musieli wyjść na ulice i znów tłumaczyć wszystko od początku – powiedziała Iwona Hartwich, mama niepełnosprawnego Kuby z Torunia.

Do protestujących rodziców niepełnosprawnych dzieci dołączyli opiekunowie niepełnosprawnych dorosłymi./BK/

Na podstawie: polskieradio.pl

Komentarz: Tak właśnie ta „wolna Polska” dba o swoich najsłabszych obywateli. 4 czerwca – na pohybel demoliberałom!

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy:

Comments

Komentarzy