Dziesiątki tysięcy nacjonalistów na ulicach Aten

zlsw1

W mijającym tygodniu dziesiątki tysięcy działaczy i sympatyków narodowo-rewolucyjnego Złotego Świtu wyszło dwukrotnie na ulice Wielkich Aten, aby wysłać czytelny sygnał do skorumpowanego i zdegenerowanego establishmentu: jesteśmy i będziemy! Najpierw 26 maja w gminie Nikea, gdzie bezrobocie oraz przestępczość imigrantów zbierają swoje żniwo, tysiące nacjonalistów protestowało przeciwko projektowi nowego „antyrasistowskiego” prawa, które ma zamknąć usta narodowej opozycji przeciwko Systemowi. Liderzy Złotego Świtu w przemówieniach podkreślali wspólną odpowiedzialność lewicy i prawicy, liberałów i marksistów za katastrofalną sytuację w kraju oraz napływ imigrantów.

29 maja jak co roku narodowi rewolucjoniści w sercu Aten oddali hołd ostatniemu bizantyjskiemu cesarzowi Konstantynowi XI Dragazesowi oraz obrońcom Konstantynopola i Europy przed turecką nawałą. Tysiące ludzi, setki flag narodowych i partyjnych, wszyscy zjednoczeni w pamięci o Bohaterach i zdeterminowani do dalszej walki przeciwko antynarodowemu i antyspołecznemu reżimowi. Lider Złotego Świtu Nikolaos Michaloliakos wezwał do narodowego oporu przeciwko zdrajcom z rządu, Unii Europejskiej i Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu. Obecną sytuację w Grecji porównał do tej z 1453 roku, kiedy to upadał Konstantynopol, i zapowiedział, iż nacjonaliści nigdy nie zapomną poświęcenia obrońców miasta.

zlsw2

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Comments

Komentarzy