Demonstracja poparcia dla serbskiego Kosowa 2013

Jako Polacy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, czym są rozbiory oraz utrata historycznych ziem. Doskonale znamy również poczucie niepokoju i bólu w sercu, rozmyślając o naszych rodakach pozostających poza granicami odebranej im Ojczyzny. Czy będziemy zatem przechodzić obojętnie, gdy podobna krzywda spotyka bratni nam słowiański naród?

17 lutego 2008 roku połączone siły NATO oraz Unii Europejskiej odebrały narodowi serbskiemu kolebkę jego państwowości – region Kosowo – ogłaszając powstanie nowego “niepodległego” państwa. W tym roku mija dokładnie 5 lat od tego wydarzenia, z którym do tej pory nie pogodzili się zarówno Serbowie, jak i wspierający ich Europejczycy.

Chociaż polski rząd poparł utworzenie “niepodległego” Kosowa i nasz kraj w dalszym ciągu widnieje na liście państw optujących za istnieniem tego natowskiego tworu, w rzeczywistości Polska wciąż pozostaje miejscem, z którego nieprzerwanie płynie głos dobitnie ukazujący prawdziwe stanowisko Polaków w kwestii ograbienia serbskiego narodu z jego ziemi. Symboliczne kampanie, pikiety czy demonstracje poparcia dla Serbów stały się już niepisaną normą wśród polskich patriotów i nacjonalistów.

Przez ostatnie lata proste hasło “Kosowo jest serbskie” na stałe wpisało się w polski eter, a organizowana od 2011 roku manifestacja w Warszawie szybko urosła do rangi największej solidarnościowej demonstracji w Europie. Jako Polacy wysyłamy Serbom krótki manifest: “macie rację, my was rozumiemy, my was popieramy”. I ten manifest zostanie nakreślony również w tym roku.

16 lutego br., w przeddzień 5. rocznicy oderwania Kosowa od Serbii, przejdziemy głównymi ulicami Warszawy w solidarnościowej demonstracji. Pamiętający rozbiory naród polski nie może godzić się na spełnianie rozkazów USA i wspieranie rozbiorów innych słowiańskich krajów, dlatego też działalność UE, NATO i ONZ w tej sprawie musi być napiętnowana z całą stanowczością. Nie pozostajemy obojętni na krzywdę innych i nie zmieniamy zdania w tej sprawie: Kosowo było, jest i będzie serbskie. Dołącz do nas!

Manifestację, podobnie jak w poprzednich latach, organizuje nieformalna i zawiązana specjalnie w tej sprawie “koalicja:” Autonomiczni Nacjonaliści Warszawa, niezależna inicjatywa Polacy na Rzecz Serbskiego Kosowa oraz stowarzyszenie patriotyczne Zjednoczony Ursynów. Patronat medialny nad akcją objęły serwisy: Autonom.pl, Nacjonalista.pl, Blogmedia24.pl, e-zine Droga Legionisty, Narodowcy.net, Fuckpc.com, Phalanx.pl oraz facebook’owy projekt Warszawscy Patrioci.

Gdzie: Warszawa, Ogród Saski (róg Marszałkowskiej i Królewskiej)

Kiedy: 16.02.2012 (sobota)

Godzina: 15:00

Wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events/472603629454699

Podstawowe informacje dot. demonstracji:

- na akcji mile widziane są flagi narodowe Polski oraz Serbii, a także tematyczne transparenty;

- każdy z uczestników jest zobowiązany do przestrzegania uwag i poleceń organizatorów;

- na demonstracji obowiązuje bezwzględny zakaz niekonsultowanego odpalania pirotechniki;

- uprasza się o nie przynoszenie własnego sprzętu nagłaśniającego;

- wszystkie banery i transparenty rozkładamy po bokach, wzdłuż kolumny demonstrantów;

- zabronione jest eksponowanie symboli partii politycznych w jakiejkolwiek formie (flagi, transparenty, części garderoby)

kosowo2013plakat

***

Tak było w ubiegłym roku: Polscy nacjonaliści za serbskim Kosowem – fotorelacja z Warszawy

Film dokumentalny pt. „Skradzione Kosowo”

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

14 Komentarzy

 1. A gdzie demonstracja na rzecz polskiego Lwowa? Ogarnijcie się ludzie. Bardziej mnie interesuje sprawa polska mimo wszystko.

 2. Byłem w zeszłym roku na rowerze w Serbii Czarnogórze i Bośni. Spotkaliśmy wielu wspaniałych ludzi, wypiliśmy morze rakiji… WSZYSCY z którymi rozmawialiśmy mieli już serdecznie dość politykowania. Chcieli normalnie żyć bez spogladania ciągle do tyłu i rozdrapywania starych ran.
  Dajcie tym ludziom spokój i niebódździe starych demonów.
  Lepiej wziąć plecak i zrobić sobie wakacje w Serbii. Tak najlepiej przywrócić normalność.

 3. No właśnie stefanbatory, gdzie? Tyle osób mówi o tym wątku, a jakoś żadnej z nich nie chce się w tym temacie ruszyć tyłkiem… Demonstracja w sprawie Kosowa jest JEDNĄ AKCJĄ W ROKU dotyczącą „zagranicznego” tematu. Cała reszta dni, tygodni, miesięcy jest zarezerwowana na „polskie” sprawy – do dzieła więc.

 4. I co by się pojawiło na takiej demonstracji? Nawoływanie do masowej czystki na milionach Ukraińców, czy może od razu eksterminacja? :)
  Są inne sposoby na wspieranie kresowych Polaków niż marzenia o demonstracjach, które najwyraźniej wyrastają z jakiejś zbiorowej psychozy.

 5. Jak co roku: polscy nacjonaliści za serbskim Kosowem
  http://www.autonom.pl/?p=4335

 6. Ortodoksyjni prawosławni Serbowie czytając ich strony nie lubią katolików dla nich tylko Rosja Putin i prawosławie ,reszta wrogowie.
  Popieram Serbów w sprawie Kosowa ale jestem przeciw jakimś rasowym czystkom jako człowiek wierzący.Dziś gdzieś na face nawet jeden czetnik wymyslał nas Polaków i puszczał link do fragmętu film katyń z sceną – strzelanie w tył głowy naszym oficerom .Z tego co zrozumiałem to tak należy postępować z katolikami pisał. Paru, go serbów popierało .Ględził coś o krainie chyba że tam walczył.Dlatego uczestniczyć nie będę w marszu.Część pokasowane ale coś zostało
  https://www.facebook.com/events/472603629454699

  Zoran Stojanovic

  Jeżeli Kosowo nie jest nasze czemu od nas chcą, żebyśmy je oddali? Jeżeli jest ich czemu chcą zabrać? Jeżeli już go mogą zabrać, to nie wiem czemu tak się krępują
  Matija Bećkovic pisarz

  Srpski Knindža OVAKO TREBA SA POLJSKIM VATIKANSKIM LEVATIMA

  http://www.youtube.com/watch?v=Xtx9J3ARWM0

  long live RUSSIA !!!!!

  3 godz. temu · 2..

  Srpski Knindža http://www.youtube.com/watch?v=_lweDxni2p8&feature=youtu.be

  3 godz. temu · 1..

 7. „Dziś gdzieś na face nawet jeden czetnik wymyslał nas Polaków i puszczał link do fragmętu film katyń z sceną – strzelanie w tył głowy naszym oficerom .Z tego co zrozumiałem to tak należy postępować z katolikami pisał. Paru, go serbów popierało .Ględził coś o krainie chyba że tam walczył.Dlatego uczestniczyć nie będę w marszu.”
  Rzeczywiście, niezłe masz powody – bo jakiś internetowy onanista coś tam napisał. :-)

 8. Wiesz ja nie zniechęcam nikogo .Dlatego nie podałem linków na ortodoksyjne strony bo wszedzie są ludzie i ekstremiści .Rozumiem że jadą po Chorwatach
  ale powiem delikatnie nam tez się dostaje tylko że jesteśmy katolikami. Niech Bóg Was błogosławi i chroni przed policją wszelkimi prowokacjami .Bo Serbi krzywda się stała.Nie gniewaj się tak mi sumienie dyktuje tak zrobię Dobranoc z Panem Bogiem.
  Niech Bóg błogosławi Kosciołowi Prawosławnemu Katolickiemu i wszystkim chrześcijanom na ziemi.

 9. lepiej zacznijmy przygotowania do 1.03 żolnierzy wyklętych jak w innych miastach itu siła

 10. poli
  Też tak myślę pozdrawiam serdecznie

 11. a bunch of Neo-Nazi expressing their stupid opinion.

 12. Hvala poljska braco!

 13. Dziekuje bracia. Pozdrowienia z Belgradu.

 14. Dziekuje slowianskie bracia. Pozdrowienia z Belgradu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*