Zakłady Odzieżowe „Warmia” sprzedane, niepokój wśród załogi

Ministerstwo skarbu za jedyne 7 mln złotych pozbyło się 85 proc. udziałów w spółce „Warmia”, mającej swoje zakłady w Kętrzynie oraz Mrągowie. Zatrudniające łącznie 700 pracowników Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Warmia” trafiły w ręce mieszkającego na stałe za granicą biznesmena Waleriana Pichnowskiego. Teraz zatrudnione w nich osoby z obawą patrzą w przyszłość, gdyż z pośród wcześniej przejętych przez Pichnowskiego firm wiele z nich upadło. Spotkało to m. in. szczecińskie zakłady odzieżowe „Dana” (obecnie powstaje tam nowoczesny biurowiec Hanza Tower), czy spółki „Rawi” oraz „Tiziana” w Rawiczu. Wiemy, że wszystkie firmy odzieżowe, które kupił w Polsce pan Pichnowski, już nie istnieją, a tysiące ich pracowników poszło na bruk. Obawiamy się więc, że i nas czeka podobny los - powiedziała Barbara Szczepuł-Krasowska z NSZZ Pracowników „Warmia” SA w Mrągowie.

„Warmia” trafiła w ręce Pichnowskiego, mimo że kupnem zakładów zainteresowany był inny oferent, który został zaakceptowany zarówno przez Związek Pracodawców Przemysłu Odzieżowego jak i samych pracowników zakładów, którzy opowiadali się za prywatyzacją, ale z wiarygodnym inwestorem, który utrzyma wszystkie miejsca pracy.

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , ,

Podobne wpisy:

Comments

Komentarzy