Przemilczane kompendium wiedzy o żydach i judaizmie ks prof. Chrostowskiego

Są takie książki które pomimo swej niezwykłej wartości intelektualnej nie cieszą się zbytnią popularnością. Książki niedocenione, i przez środowiska którym powinno zależeć na ich nagłośnieniu, i przez środowiska którym powinno zależeć na walce z faktami zawartymi w książkach (choć to że przemilczają niewygodne dla siebie książki – zamiast z nimi polemizować – jest w pewnym stopniu zrozumiałe). Takimi przemilczanymi i niedocenionymi książkami są niewątpliwie dwa ogromne (liczące w sumie ponad 1250 stron) tomy wywiadu z księdzem profesorem Waldemarem Chrostowskim przeprowadzone przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichy z wydawnictwa Fronda. Pierwszy tomów pod tytułem „Bóg, Biblia, Mesjasz” ukazał się w 2006 roku a drugi „Kościół, Żydzi, Polska” w 2009.

Pierwszy tom „Bóg, Biblia, Mesjasz” przybliżył czytelnikom kwestie związane z Biblią, Izraelem, judaizmem, relacją judaizmu i chrześcijaństwa. W tym też tomie czytelnicy znajdą informacje o różnicach teologicznych między judaizmem a chrześcijaństwem, różnicach między tym czym dla żydów – a czym dla chrześcijan – jest biblia. Ksiądz profesor przybliża w pierwszym tomie też: historie Izraela i diaspory żydowskiej, wiedzę o wielu historycznych i współczesnych nurtach judaizmu, Torze, Talmudzie, wielowiekowej (wciąż żywej) nienawiści judaizmu do chrześcijaństwa, prawdziwości wydarzeń opisanych w Nowym Testamencie.

Niezwykle cenne są informacje ukazujące że „Judaizm rabiniczny (talmudyczny) nie pokrywa się z religią Starego testamentu ani też nie jest jedynym i prostym jej przedłużeniem” i. „jest chronologicznie dużo późniejszy niż chrześcijaństwo, bo w dużej mierze stanowi odpowiedź na jego zaistnienie”. Ksiądz Chrostowski uświadamia swoim czytelnikom że żydzi nie są dziedzicami Starego Testamentu. „Jezus Chrystus, Nowy Testament i chrześcijaństwo stanowią historyczną i teologiczną nie tylko wiarygodną i uprawnioną, ale też autentyczną, wartościową i właściwą kontynuacje judaizmu biblijnego”

Ksiądz profesor Chrostowski nie boi się w swej książce obalać i innych politycznie poprawnych filosemickich herezji głoszących np. że judaizm jest równoprawną drogą do zbawienia dla żydów. Bez cienia strachu ksiądz profesor wypowiada się antypolonizmie diaspory żydowskiej i filosemitów w Polsce.

W drugim tomie pt „Kościół Żydzi Polska” ksiądz profesor hard corowo pojechał po politycznie niepoprawnej bandzie i na ochotnika zapisał się na listę proskrypcyjną Sonderkommando światowego żydostwa. W swym wywiadzie poruszył kwestie: uwarunkowania żydów do instrumentalnego mijania się z prawdą, odmienności judaizmu od religii biblijnego Izraela, rasistowskiego przesłania judaizmu, nienawiści żydów wobec chrześcijaństwa, prześladowania chrześcijaństwa w Izraelu.

Ksiądz profesor w swej pracy przybliżył też czytelnikom: nauczanie katolickie o żydach, prawdziwe znaczenie słów Jana Pawła II o „starszych braciach” (nie będące komplementem), historie obecności żydów na ziemiach polskich na przestrzeni wieków i ich antypolskiej działalności, współczesny antypolonizm społeczności żydowskiej, kampanie nienawiści i kłamstw pod adresem Polski realizowaną przez wspólnotę żydowską, współodpowiedzialność społeczności żydowskiej za zbrodnie komunistyczne, instrumentalne wykorzystywanie holocaustu przez żydów, instrumentalne wykorzystanie kościoła przez dzieci żydokomuny pod koniec PRL i w III RP, współczesne prześladowania kościoła przez środowiska żydowskie, działalność filosemitów w III RP. Bez skrępowania ksiądz Chrostowski opisał też uprzywilejowaną pozycje żydów na zachodzie i szkodliwą działalność „gazety wyborczej”.

Jan Bodakowski

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Komentarzy

  1. Zacna książka. Zawarte w niej opinie są tym bardziej wiarygodne, że nie pochodzą od jakiegoś zacietrzewionego antycośtam, tylko od osoby szczerze i od lat zaangażowanej w dialog katolicko-żydowski. Niestety ks. Chrostowski jest jednym z niewielu, którzy ten dialog pojmują zgodnie ze znaczeniem tego pojęcia, nie zaś jako bezwarunkowe kajanie się katolików przed żydami, uznanie, poparcie ich bezpodstawnych roszczeń a nawet judaizacja religii katolickiej.

  2. Ciekawe te pozycje.Czy ktoś może,wie gdzie można dostać obie książki i jaki jest tego koszt?

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*